Z.Ziobro: podpis prezydenta pod ustawą dot. płatności gotówką to obrona wolności Polaków

fot: youtube

Gotówka to wolność, niezależność i prywatność; prezydencki podpis pod naszą ustawą uchylającą ograniczenia w płatnościach gotówką to obrona wolności Polaków – podkreślił w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę uchylającą ograniczenia w płatnościach gotówką, dokonywanych przez konsumentów i przedsiębiorców.

„Gotówka to wolność, niezależność i prywatność. To bezpieczeństwo własności. Zawsze będziemy bronić gotówki. Prezydencki podpis pod naszą ustawą uchylającą ograniczenia w płatnościach gotówką to obrona wolności Polaków” – napisał w piątek wieczorem na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Celem podpisanej przez prezydenta nowelizacji jest zniesienie zapisów, na mocy których przedsiębiorcy w relacjach z innymi przedsiębiorcami mogliby zapłacić w gotówce tylko wtedy, kiedy jednorazowa wartość transakcji, bez względu na liczbę płatności, nie przekracza 8 tys. zł. Zgodnie z ustawą pozostawiono obecny limit, wynoszący 15 tys. zł.

Ustawa zakłada także wykreślenie przepisów ograniczających płatności w gotówce, które znajdują się w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

Nowelizacja ustawy wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2024 r.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj