Prognoza pogody na 22 i 23 lipca


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Nad Wyspami Brytyjskimi, Skandynawią oraz Rosją pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi; słabogradientowy obszar obniżonego ciśnienia obejmuje także Bałkany, Turcję i wschodnie tereny Morza Śródziemnego. Europa południowo-zachodnia i centralna znajduje się pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Polska wschodnia jest na skraju płytkiej zatoki niżowej i frontu atmosferycznego, zaś zachodnia na skraju klina wyżowego znad Atlantyku. Jesteśmy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i zacznie rosnąć.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, głównie na północy, w centrum i na wschodzie. Na północy i wschodzie miejscami również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 na północy i w rejonach podgórskich, około 23 w centrum do 25 st. na południowym wschodzie; lokalnie chłodniej nad morzem: 18 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem okresami dość silny w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny do 40 km/h, w porywach do 60 km/h. W czasie burz na wschodzie porywy wiatru do 60 km/h, a na północy do 70 km/h.

W nocy na południu, południowym wschodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Na północy miejscami przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich, około 12 w centrum do 14 na zachodzie i 15 st. lokalnie nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny do 45 km/h, w porywach do 70 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami słabe opady deszczu, głównie na północy kraju. Temperatura maksymalna od 17 st., 21 na północy, około 27 w centrum do 30 st. na południowym zachodzie; w dolinach karpackich około 24 st. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, okresami silny do 50 km/h, w porywach do 80 km/h.

W sobotę w Warszawie Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i możliwe burze, pod wieczór zanikające. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj