PKP PLK: ruch pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia i Szczecina wstrzymany

wdolnymslasku.com

W wyniku pożaru hali z materiałami chemicznym w pobliżu torów kolejowych niedaleko przystanku Zielona Góra Przylep wstrzymany jest ruch pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia i Szczecina – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) poinformowały też, że przewoźnicy wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

„Wyłączone zostało napięcie w sieci trakcyjnej na linii kolejowej. W gotowości są służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.” – podkreślono w komunikacie.

Zapewniono, że zarządca infrastruktury kolejowej jest w stałym kontakcie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz przewoźnikami. „Sytuacja na sieci kolejowej jest na bieżąco monitorowana, by zapewnić pasażerom bezpieczną podróż” – zaznaczono.

Jak podano w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w gotowości do wznowienia ruchu pociągów. „Przywrócenie przejezdności linii kolejowej możliwe będzie po decyzji Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu infrastruktury kolejowej – wskazały PKP PLK. (PAP)

Autor: Anna Bytniewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj