Synoptyk IMGW: na dwa dni do Polski wraca gorące powietrze zwrotnikowe

pixabay.com

W niedzielę i poniedziałek na teren Polski wrócą masy ciepłego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Jak powiedział PAP Michał Folwarski z Centralnego Biura Prognoz IMWG, temperatura maksymalna zbliży się do około 30 stopni Celsjusza.

W niedzielę do Polski wkroczy ciepły front atmosferyczny z masami powietrza pochodzenia zwrotnikowego, które w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin będą przemieszczały się z zachodu na wschód terytorium naszego kraju.

 

„Zacznie powoli się ocieplać. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do około 30 na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim. Najwięcej rozpogodzeń będzie na południu Polski. Na północnej połowie kraju, gdzie będzie więcej chmur, nadal prognozowane są opady deszczu. Wiatr w całym kraju będzie porywisty, południowo-zachodni” – powiedział Michał Folwarski z IMGW.

 

W nocy z niedzieli na poniedziałek na wschodzie, południu i w rejonie Wybrzeża może spaść deszcz. Temperatura minimalna wyniesie od 13 stopni na Suwalszczyźnie i w rejonie Pomorza do 19 stopni na południu kraju. Wiatr chwilami może być umiarkowany, na południu porywisty, południowo-zachodni. (PAP)

 

autor: Marek Szczepanik

 

masz/ agz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj