Kierowca wykorzystał i okradł pasażerkę


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zatrzymali na terenie stolicy Dolnego Śląska 28-letniego mężczyznę podejrzanego o doprowadzenie do obcowania płciowego z kobietą, wykorzystując jej stan bezradności. Pokrzywdzona niemalże natychmiast o zdarzeniu powiadomiła policję. Okazało się, że podejrzany świadczył wówczas usługi przewozu osób na tzw. aplikację. Podróżująca w ten sposób kobieta została przez niego perfidnie wykorzystana, a dodatkowo okradziona. Intensywna praca policjantów doprowadziła do zebrania materiału dowodowego pozwalającego na tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

29 czerwca br. na terenie Wrocławia kierowca pojazdu świadczącego usługi przewozowe doprowadził do obcowania płciowego wykorzystując stan psychofizyczny podróżującej nim 26-letniej pasażerki. I choć śledztwa w takich sprawach zawsze są trudne oraz wymagają specjalistycznych ekspertyz, zebrania jak najszerszego materiału dowodowego, to w tej sprawie podejrzany zatrzymany został tej samej doby.

Policjanci z wrocławskich Krzyków wykonali w tej sprawie wiele czynności procesowych i operacyjnych. Dzięki temu, że pokrzywdzona szybko zgłosiła całe zdarzenie funkcjonariuszom, policjanci mogli zebrać istotne dowody i materiały, które świadczyły o możliwości popełnienia tego czynu. Drobiazgowa analiza i weryfikacja wszystkich danych oraz dobre rozpoznanie środowiska przestępczego zaowocowały zatrzymaniem osoby w tej sprawie.

Prokuratura Wrocław-Krzyki Zachód przedstawiała zarzuty podejrzanemu m.in. dotyczące przestępstwa z art. 198 kk i wystąpiła z wnioskiem o areszt. Między innymi z uwagi na to, że czyn ten zagrożony jest wysoką karą pozbawienia wolności (do lat 8) sąd przychylił się do tej argumentacji i zdecydował o tymczasowym areszcie 28-latka.

Policjanci przypominają o tym, żeby jeśli jest to możliwe starać się podróżować w grupie. Bądźmy też w stałym kontakcie z osobą bliską w trakcie samego przejazdu oraz po jego zakończeniu. Możemy też udostępnić zaufanej osobie trasę przejazdu. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzenia co do złych intencji osoby wykonującej usługę transportu prosimy o natychmiastowy kontakt z numerem alarmowym 112.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj