Premier: obóz Prawa i Sprawiedliwości prowadził po 2015 roku rewolucję godnościową 


Rząd Prawa i Sprawiedliwości razem z prezydentem Andrzejem Dudą, obóz PiS, prowadził po 2015 roku rewolucję godnościową – mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki wraz z prezydentem Andrzejem Dudą i minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg odwiedzili w poniedziałek Dom Dzienny „Senior+” w Woli Karczewskiej.

„Wypełniliśmy nasze kolejne zobowiązanie, kiedy obietnica złożona seniorom została dotrzymana” – mówił szef rządu. „Ta obietnica polegała na tym, że tak będziemy zarządzać finansami publicznymi, żeby starczyło na 14. emeryturę, na 14 świadczenie emerytalne na stałe” – podkreślił.

Jak ocenił Morawiecki, dzień, kiedy wchodzi w życie ustawa, jest dniem historycznym. „To blisko 10 milionów naszych obywateli” – wskazał.

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości razem z panem prezydentem, obóz Prawa i Sprawiedliwości prowadził po 2015 roku taką rewolucję godnościową, rewolucję oddania szacunku tym, którym ten szacunek był zabrany w latach III Rzeczpospolitej” – podkreślał premier i przypominał, że w latach poprzedzających rządy PiS waloryzacje świadczeń wynosiły 3 do 5 złotych i nie były warte znaczka pocztowego. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj