Prognoza pogody na 24 i 25 lipca


Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowo-wschodnia oraz krańce zachodnie kontynentu są pod wpływem wyżów. Pozostała część kontynentu jest w zasięgu rozległego niżu znad Danii w strefie oddziaływania układu frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w zasięgu wspomnianego niżu, na zachodzie kraju zaznacza się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Napływa powietrze polarne morskie, na zachodzie wyraźnie chłodniejsze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a w drugiej połowie dnia na zachodzie i w południowej połowie kraju również burze, lokalnie z gradem. Suma opadów deszczu w czasie burz do 20-25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C nad morzem, około 30 st. C w centrum, do 32 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. Na szczytach Karpat porywy wiatru do 85 km/h, w Sudetach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Suma opadów deszczu w czasie burz w pasie od Pomorza Wschodniego i Warmii po Górny Śląsk i Podkarpacie do 20-25 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C na północnym zachodzie, około 17 st. C w centrum, do 19 st. C na południowym wschodzie. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. Na szczytach Karpat porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a na południu i wschodzie miejscami również burze. Suma opadów deszczu na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na krańcach północno-zachodnich, około 24 st. C w centrum, do 27 st. C miejscami na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe też burze. Suma opadów deszczu w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna około18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 27 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj