Rzecznik rządu: jednym z fundamentów naszej filozofii rządzenia – solidarność międzypokoleniowa


Solidarność międzypokoleniowa to jeden z fundamentów naszej filozofii rządzenia. Teraz 14. emerytura jest już świadczeniem stałym, wypłacanym corocznie – napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

19 lipca prezydent podpisał ustawę o kolejnym dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. W poniedziałek została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Ustawa określa warunki nabycia przez osoby uprawnione prawa do dodatkowego świadczenia pieniężnego, zwanego czternastą emeryturą. Świadczenie to ma przysługiwać na stałe.

„Solidarność międzypokoleniowa to jeden z fundamentów naszej filozofii rządzenia. Obniżyliśmy wiek emerytalny, który podwyższyła koalicja PO-PSL. Gdyby Donald Tusk wrócił do władzy, nie miałby oporów, żeby znów go podnosić do 67. roku życia lub dłużej” – napisał Müller.

Jak dodał rzecznik rządu „nasza polityka to również godna waloryzacja emerytur i wypłata dodatkowych świadczeń”. „Teraz 14. emerytura jest już świadczeniem stałym, wypłacanym corocznie. To konsekwentna realizacja naszych zobowiązań wobec seniorów” – podkreślił.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki wraz z prezydentem Andrzejem Dudą i minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg odwiedzili Dom Dzienny „Senior+” w Woli Karczewskiej.

„Wypełniliśmy nasze kolejne zobowiązanie, kiedy obietnica złożona seniorom została dotrzymana” – mówił szef rządu. „Ta obietnica polegała na tym, że tak będziemy zarządzać finansami publicznymi, żeby starczyło na 14. emeryturę, na 14. świadczenie emerytalne na stałe” – podkreślał Morawiecki. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj