Sąd: były premier skazany grzywnę za uchylanie się od alimentów

fot: youtube

Były premier Kazimierz M. został skazany wyrokiem nakazowym na 4 tys. zł grzywny. za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego na rzecz byłej żony Izabeli. Z wyrokiem tym nie zgadza się prokuratura.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna wyjaśnił, że Kazimierz M. aktem oskarżenia skierowanym 22 czerwca 2023 roku przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota w Warszawie został oskarżony o uchylanie się od listopada 2022 roku do marca 2023 roku od obowiązku alimentacyjnego określonego orzeczeniami sądów na rzecz byłej żony – Izabeli O.–M. Sąd wydał w tej sprawie szybko decyzje.

 

„13 lipca 2023 roku Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie wydał wyrok nakazowy skazujący Kazimierza M. na karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 20 złotych każda oraz zobowiązał go do poniesienia kosztów procesu” – poinformował prok. Szymon Banna.

 

Dodał, że prokuratura wniosła sprzeciw od wyroku nakazowego wskazując, że kara grzywny jest „karą nieadekwatną w zaistniałych okolicznościach, w szczególności biorąc pod uwagę to, że na Kazimierzu M. ciąży nieuregulowane zobowiązanie alimentacyjne”.

 

„Sprawa zainicjowana została zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa uchylania się od obowiązku alimentacji, złożonym przez Izabelę O.- M. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do 1 roku” – podał prok. Banna. O wyroku dotyczącym byłego premiera jako pierwszy poinformował „Super Express”.(PAP)

 

Autorka: Aleksandra Kuźniar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj