Ukraina/ Armia: na południu nasze wojska posunęły się w ciągu doby na odległość od 350 m do 1,4 km

ukraina.jpeg

Siły ukraińskie w ciągu doby przesunęły się na kierunku Berdiańska na odległość od 350 m do 1,4 km – powiadomiły w poniedziałek służby prasowe wojsk na południu Ukrainy.

„W trakcie operacji ofensywnych zgrupowania Tawrija (Tauryda) na kierunku berdiańskim nasze oddziały uderzeniowe odnotowały częściowe powodzenie i przesunęły się do przodu od 350 m do 1,4 km. Toczą się zaciekłe walki o Staromajorske” – powiadomił maj. Walerij Szerszeń z centrum prasowego wojsk na kierunku taurydzkim.

Na kierunku melitopolskim sytuacja, jak zaznaczył, nie zmieniła się. W związku z gęstym zaminowaniem część ukraińskich oddziałów rozminowuje teren i prowadzi ostrzał, a pozostałe oddziały uderzeniowe umacniają się na zajętych rubieżach i przygotowują się do przyszłych działań ofensywnych.

Siły wroga usiłują zapobiec stopniowemu przesuwaniu się wojsk ukraińskich. Podjęły nieskuteczne próby odbicia pozycji w rejonie miejscowości Pryjutne.

W obwodzie donieckim w ciągu minionej doby Rosjanie przeprowadzili 285 ostrzałów ukraińskich pozycji. Na kierunku marjinskim miało miejsce 13 ataków przeciwnika, wróg atakował także w rejonie Nowomychajliwki.

Według danych strony ukraińskiej w ciągu doby straty wroga wyniosły 63 zabitych i 110 rannych. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj