Prognoza pogody na 25 i 26 lipca


Jak informuje IMGW, nad Europą dominują rozległe niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie Półwysep Iberyjski oraz częściowo Francja znajdują się pod wpływem słabego wyżu. Polska jest w zasięgu niżów znad południowej Skandynawii, Zatoki Ryskiej i południowych Niemiec. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się pofalowany front atmosferyczny poprzedzony linią zbieżności. Będziemy w powietrzu polarnym morskim, chłodniejszym na północnym zachodzie.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 987 hPa i będzie nieznacznie rosło.

 

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a głównie na południu miejscami również burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach od 15 do 20 mm, na krańcach południowych do 40 mm. Temperatura maksymalna na północy i północnym zachodzie oraz w rejonach podgórskich od 19 do 24 st. C, na pozostałym obszarze od 25 do 29 st. C. Wiatr umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W burzach i w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na krańcach południowo-zachodnich zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, na południu kraju o natężeniu umiarkowanym i tam także burze. Prognozowana wysokość opadów od 15 do 25 mm na południu kraju. Temperatura minimalna od 10 st. C na Pomorzu i w rejonach podgórskich, około 13 st. C w centrum, do 17 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach wzrastające do 70 km/h i w Karpatach do 65 km/h.

 

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu, na południowym wschodzie także z burzami. Na południu opady deszczu o natężeniu umiarkowanym; wieczorem w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów od 15 do 30 mm. Temperatura maksymalna od 15 st. C w rejonie opadów i w obszarach podgórskich, około 20 st. C na zachodzie, północy i w centrum, do 24 st. C na Podlasiu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz i w górach porywy wiatru do 70 km/h.

 

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

 

W środę zachmurzenie umiarkowane stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu. Miejscami możliwe burze. Prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami również w trakcie burz porywisty, północno-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj