TDT zamierza pozwać posłów Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego

fot: youtube

Transportowy Dozór Techniczny (TDT) zamierza pozwać posłów Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego. Chodzi o sprawę pokoi w siedzibie TDT, które zdaniem polityków KO miały być wynajmowane prominentnym działaczom PiS.

Pozew w stosunku do posłów Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego zapowiedziano we wtorek na wspólnej konferencji wiceministra infrastruktury Rafała Webera i p.o. dyrektora TDT Krzysztofa Bujańskiego.

Wiceszef MI stwierdził, że w przypadku tej sprawy chodzi o trzy kłamstwa. Po pierwsze, że „PiS wybudował hotel dla swoich”. Wiceminister tłumaczył, że siedzibę zbudowano za rządów PO. Po drugie, że Transportowy Dozór techniczny jest finansowany przez podatników. Wiceminister oraz dyrektor Krzysztof Bujański zwrócili uwagę, że TDT jest instytucją samofinansującą się.

Trzecie kłamstwo – według Webera – dotyczyć ma zamieszkiwania w siedzibie TDT dygnitarzy PiS. „Żaden dygnitarzy PiS tam nie nocował” – podkreślił Weber, zwracając uwagę, że mimo nagłośnienia sprawy nie padły żadne nazwiska osób mających nocować w siedzibie TDT.

Pełniący obowiązki dyrektora TDT Krzysztof Bujański zapowiedział, że kierowana przez niego instytucja zamierza pozwać posłów Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego. Jego zdaniem, cała ta sprawa to „rozpowszechnianie kłamstw”. Dyrektor poinformował też, że wysłał już dwa sprostowania do „Gazety Wyborczej” w sprawie publikacji na temat siedziby TDT. (PAP)

Autor: Luiza Łuniewska, Adrian Reszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj