Watykan/ Papież do młodzieży: Bóg kocha nas takimi, jacy jesteśmy

Franciszek2.jpg

„Bóg kocha nas takimi, jacy jesteśmy. To jest szalona miłość Boga” – powiedział papież Franciszek w podcaście, przygotowanym przez watykańskie media przed Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie. Papież będzie z tej okazji w Portugalii w dniach od 2 do 6 sierpnia.

W nowym odcinku nagrania, które nazwano Popecast Franciszek rozmawiał zdalnie z młodymi ludźmi z różnych krajów, którzy dzielili się z nim swoimi troskami i problemami. Znaleźli się wśród nich: nieletni byli przestępcy osadzeni w ośrodku resocjalizacyjnym, osoba transpłciowa z niesprawnościami, młoda dziewczyna z zaburzeniami psychicznymi, fanatyk gier komputerowych.

Bóg „zawsze podąża z nami, zawsze. Pan nie brzydzi się nikim z nas. Także w przypadku, gdy jesteśmy grzesznikami, zbliża się do nas, by nam pomóc. Pan Bóg nie brzydzi się naszą sytuacją, kocha nas takimi, jacy jesteśmy. To jest szalona miłość Boga” – mówił papież.

„Bóg traktuje nas zawsze z czułością. Bóg jest ojcem, matką, bratem, wszystkim dla nas. Trudno to zrozumieć, ale kocha nas takimi, jacy jesteśmy” – mówił osobie transeksualnej. Zachęcał: „Nie poddawaj się”.

Byłym przestępcom, którzy znajdują się w ośrodku dla nieletnich, Franciszek wyjaśnił: „Często społeczeństwo jest okrutne, bo jeden błąd określa nas na całe życie. Ten oskarżycielski palec nas niszczy”.

Zapewnił: „Pan Bóg gotów jest wziąć Ciebie za rękę, pomóc Ci się podnieść”.

„Nasze błędy często zmuszają nas do zastanowienia, by iść naprzód” – dodał.

Młodą dziewczynę z chorobą afektywną dwubiegunową papież zachęcał do tego, by poddała się całej koniecznej kuracji.

„Patrz zawsze przed siebie. Nie trać horyzontu, bo to pozwala ci iść naprzód. A horyzontem jest Bóg. Nie trać tej przygody życia. Nie wchodź do labiryntów sumienia, które koniec końcem nas nie ratują” – mówił.

Podkreślił: „Wszyscy mamy rany psychiczne i fizyczne, wszyscy jesteśmy zranieni przez życie i także przez grzech”.

Mówił też młodym ludziom: „Kościół jest Kościołem, kiedy jest w drodze. W przeciwnym razie jest sektą religijną zamkniętą w sobie. Często w Kościele są walki między małymi grupami, jedna przeciwko drugiej. Kiedy różnica staje się pojedynkiem, to zabija jedność”.

W czasie rozmowy pojawiła się też propozycja ustanowienia Światowego Dnia Dzieci, która spodobała się Franciszkowi.

Z Watykanu Sylwia Wysocka(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj