PiS rusza z kolejną odsłoną akcji „Drużyna afer Tuska”


Prawo i Sprawiedliwość rusza z kolejną odsłoną akcji „Drużyna afer Tuska”. Podczas serii konferencji prasowych pokażemy jak wygląda władza polityków PO w samorządach naznaczonych aferami, a wręcz licznymi przestępstwami; pokażemy sprawy, które Donald Tusk najchętniej zamiótłby pod dywan – mówił PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek.

„Państwo to władza centralna oraz samorządowa, każda z tych władz ma swoje obowiązki i kompetencje, wynikające z ustaw. Nasi oponenci lubią podkreślać jak to samorządy są niezależne, autonomiczne i świetnie sobie radzą. Jak się okazuje, to tylko teoria i mydlenie oczu, zwłaszcza jeśli chodzi o te zarządzane przez polityków PO” – mówił Bochenek.

 

Jak dodał, w samorządach kierowanych przez polityków Platformy Obywatelskiej „nagminnie mamy do czynienia z niekompetencją, nadużyciami i dziwnymi, niejasnymi powiazaniami”.

 

„Koledzy Tuska opanowali wiele miast, w których dochodzi do łapówkarstwa, wyprzedaży za bezcen majątku samorządowego lub prywatyzacji. Mają usta pełne frazesów, mówiąc o warunkach życia zwykłych ludzi, ale nie mają problemu, gdy mieszkańcy w ich samorządach żyją w nieludzkich warunkach” – powiedział rzecznik PiS.

 

„Platforma to ludzie niewiarygodni, którzy jak przychodzi co do czego za nic nie odpowiadają, a sprzątać po nich bałagan musi rząd Prawa i Sprawiedliwości. Tak było z pożarem składowiska odpadów w Zielonej Górze, tak było w przypadku awarii Czajki w Warszawie. Takich spraw jest multum” – ocenił.

 

Bochenek zapowiedział jednocześnie, że PiS rusza z kolejną odsłona akcji „Drużyna afer Tuska”. „W kolejnej odsłonie inicjatywy +Drużyna afer Tuska+, podczas serii konferencji prasowych pokażemy jak wygląda władza polityków Platformy w samorządach naznaczonych aferami, a wręcz licznymi przestępstwami” – mówił polityk PiS.

 

„Pokażemy sprawy, które Donald Tusk najchętniej zamiótłby pod dywan, ale nie tym razem” – oświadczył Bochenek. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj