Prognoza pogody na 26 i 27 lipca


Jak informuje IMGW, południowo-zachodnia Europa jest pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu obejmują niże. Polska znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad południową Norwegią i Bałkanami, tylko nad krańce południowo-zachodnie sięga klin wyżu znad Atlantyku. Z zachodu na wschód przemieszcza się strefa frontu okluzji. Z zachodu napływa zacznie chłodniejsze powietrze polarne morskie, jedynie południowy wschód kraju pozostaje w cieplejszej masie powietrza.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

 

W środę na południu kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze umiarkowane, okresami duże. Miejscami opady deszczu, w centrum lokalnie o natężeniu umiarkowanym, a na południu i południowym wschodzie również silnym. Na południowym wschodzie miejscami burze. Prognozowana suma opadów w centrum do 15 mm, na południowym wschodzie od 25 mm do 35 mm, lokalnie w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz Ziemi Świętokrzyskiej do 40 mm – 45 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C, 20 st. C na południowym wschodzie oraz na Pomorzu do 22 st. C, 23 st. C w centrum i na wschodzie; jedynie w kotlinach górskich od 14 do 16 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 70 km/h.

 

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie będzie całkowite i duże z opadami deszczu, a miejscami też możliwe burze. Lokalnie opady będą intensywne, prognozowana suma opadów od 20 mm do 35 mm, na Roztoczu i Podkarpaciu do 40 mm. Na szczytach Tatr opady śniegu i krótkotrwały przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na północy oraz w centrum okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 do 14 st. C, tylko w kotlinach górskich około 7 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Sudetach i Tatrach wiatr w porywach do 65 km/h.

 

W czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie oraz południu okresami duże i tam miejscami przelotny deszcz. Na południowym wschodzie prognozowana suma opadów około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20 do 24 st. C; chłodniej tylko w kotlinach górskich, na południowym wschodzie oraz nad morzem, od 16 do 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

 

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, początkowo większe przejaśnienia. Po południu i wieczorem możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

 

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj