Wróblewski: problemy w samorządach rządzonych przez PO mają charakter strukturalny


Problemy w samorządach rządzonych przez Platformę Obywatelską mają charakter strukturalny – powiedział w środę na konferencji w Poznaniu poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Wskazywał, że w Poznaniu dochodzi do nadużyć władzy i zarzucił lokalnym władzom niegospodarność oraz nepotyzm.

„Państwo to władza – z jednej strony rządowa, a z drugiej samorządowa. Każda ma swoje kompetencje i każda ma swój zakres odpowiedzialności. Politycy PO często stwarzają wrażenie, że władza w samorządach rządzonych przez PO jest władzą niemal idealną, ale rzeczywistość jest zupełnie inna, to często mydlenie oczu” – ocenił poseł PiS.

Jak mówił, przykładem takiego samorządu jest Poznań, w którym „dochodzi do nadużyć władzy”. Zarzucił poznańskim samorządowcom niegospodarność, niejasne powiązania, nepotyzm.

Wskazywał, że kiedy w samorządach rządzonych przez PO pojawiają się problemy, lokalni włodarze umywają ręce i oczekuje pomocy rządu. Jego zdaniem, świadczą o tym m.in. awaria oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie, czy pożar wysypiska śmieci w Zielonej Górze.

Innym przykładem – wskazywał Wróblewski – jest pobieranie opłat od deszczu w Poznaniu. „Podstawy prawne są bardzo wątpliwe, są wątpliwości co do legalności uchwały Rady Miasta i absolutnie kontrowersyjny, wręcz skandaliczny jest sposób działania instytucji miejskich, Aquanetu, i wyliczania kwot, które są miesiąc w miesiąc pobierane od mieszkańców” – dodał.

„Problemy w samorządach rządzonych przez Platformę Obywatelską mają charakter strukturalny, mają charakter chroniczny. Jest to zjawisko, które jest charakterystyczne dla wielu miejsc rządzonych przez PO. Można powiedzieć o +drużynie afer Tuska+” – mówił poseł PiS.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj