Premier: dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość – Polska jest i będzie bezpieczna


Polityka bezpieczeństwa, którą prowadzi rząd PiS, jest odwrotnością rządów PO. My zapewniamy bezpieczeństwo – oni to niebezpieczeństwo chcą sprowadzać do Polski. Dopóki rządzi PiS – Polska jest i będzie bezpieczna – napisał premier Mateusz Morawiecki, który w czwartek wizytował polsko-białoruską granicę.

Szef polskiego rządu na Facebooku odniósł się do swojej wizyty na Podlasiu. „Dziś jestem na granicy polsko-białoruskiej, gdzie od ponad 2 lat Polska doświadcza ataku hybrydowego na wschodnią flankę UE i NATO” – napisał.

„Od początku tego roku było ponad 16 000 prób nielegalnego przekroczenia polskiej granicy” – poinformował Morawiecki. „To jednoznaczny obraz tego, co stałoby się, gdyby rząd Prawo i Sprawiedliwość jej nie zabezpieczył” – podkreślił. „Błyskawicznie zbudowaliśmy zaporę, która chroni dziś miliony polskich rodzin i jednocześnie wschodnią flankę NATO przed zagrożeniem ze wschodu” – dodał.

W dalszej części wpisu premier odniósł się do debaty i głosowań ws. zapory. „Pamiętajmy, kto głosował przeciwko jej budowie – i kto likwidował jednostki wojskowe w całej Polsce” – napisał.

„Polityka bezpieczeństwa, którą prowadzi rząd PiS, jest odwrotnością rządów PO” – podkreślił Morawiecki. „My budujemy – oni protestują. My odnawiamy – oni likwidują. My zapewniamy bezpieczeństwo – oni to niebezpieczeństwo chcą sprowadzać do Polski” – dodał. „Dopóki rządzi Prawo i Sprawiedliwość – Polska jest i będzie bezpieczna” – zapewnił premier. (PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj