Prognoza pogody na 27 i 28 lipca


Jak informuje IMGW, południowo-zachodnia Europa znajduje się pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu nadal jest pod wpływem niżów znad północnego Atlantyku i wschodniej Europy. Polska jest pod wpływem klina wyżów z rejonu północnych Włoch i Chorwacji. Z zachodu napływa dość chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza rano na wschodzie, a wieczorem na krańcach zachodnich, opady deszczu. Nad morzem oraz na południowym wschodzie lokalnie możliwe burze. Suma opadów w trakcie burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na południowym wschodzie do 23 st. C na zachodzie i w centrum; w obszarach podgórskich Karpat od 14 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. W trakcie burz oraz na szczytach Karpat i Sudetów porywy wiatru do około 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, wzrastające od zachodu do dużego. Opady deszczu postępujące z zachodu ku centrum kraju. Na północnym zachodzie suma opadów do około 10 mm. Lokalnie na Pomorzu mgła, ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 9 st. C na północnym wschodzie, około 14 st. C w centrum do 16 st. C na zachodzie i nad morzem; w kotlinach karpackich lokalnie spadek temperatury do 7 st. C. Wiatr słaby, na południu i nad morzem okresami umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W piątek w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Suma opadów w czasie burz na Pomorzu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. C nad morzem, około 23 st. C w centrum, do 25 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich Karpat od 14 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 75 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W nocy z czwartku na piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W piątek w ciągu dnia zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W ciągu dnia od zachodu postępujące przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj