Szef MSWiA o słowach Łukaszenki: są klasycznym, prostackim elementem wojny psychologicznej


Słowa Łukaszenki o tym jak to bardzo wagnerowcy chcą się wybrać na wycieczkę do Rzeszowa czy Warszawy są klasycznym, prostackim elementem wojny psychologicznej. Nie traktujemy tego poważnie – powiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Dodał przy tym, że „wszystkich potencjalnych turystów przywitamy w sposób adekwatny”.

W czwartek w Krynkach (Podlaskie) odbyła się konferencja prasowa szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Podczas niej szef resortu spraw wewnętrznych i administracji odniósł się do słów Łukaszenki, który podczas niedzielnego spotkania z Władimirem Putinem w Petersburgu powiedział, że stacjonujący na Białorusi najemnicy Grupy Wagnera „prosili o pozwolenie ruszenia na Zachód; chcą się wybrać na wycieczkę do Warszawy i Rzeszowa”.

„Podchodzę do tego bardzo spokojnie. Jest dużo elementów wojny psychologicznej. Wrogowie naszego kraju ze wschodu chcieliby, żeby nasi obywatele byli zaniepokojeni i byli pozbawieni poczucia bezpieczeństwa. Do tego nie dopuścimy i nie ma ku temu żadnych powodów” – powiedział szef MSWiA.

Ocenił, że słowa Łukaszenki są „klasycznym, prostackim elementem wojny psychologicznej”. „Nie traktujemy tego poważnie. A wszystkich potencjalnych turystów przywitamy w sposób adekwatny i właściwy” – podkreślił.

„W Polsce nie będzie żadnych zielonych ludzików, którzy będą bezkarnie przy naszej granicy prowadzili swoje działania. Jesteśmy przygotowani na to” – dodał Mariusz Kamiński. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj