60 rosyjskich wojskowych odmówiło wykonywania rozkazów pod wsią Staromajorske

Rosja Wojsko
Fox: Pixabay

Około 60 rosyjskich wojskowych odmówiło wykonywania rozkazów pod wyzwoloną przez siły ukraińskie miejscowością Staromajorske w obwodzie donieckim na południowym wschodzie Ukrainy – informuje w piątek sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy.

„Na tle pomyślnych działań zbrojnych sił obrony Ukrainy i z powodu znacznych strat okupantów w sile żywej w jednostkach rosyjskich wojsk okupacyjnych wzrosła liczba odmów udziału w działaniach zbrojnych” – pisze w komunikacie ukraiński sztab.

W pobliżu miejscowości Roziwka w obwodzie zaporoskim ok. 60 rosyjskich wojskowych odmówiło wykonywania zadań bojowych w okolicach miejscowości Staromajorske.

Dzień wcześniej prezydent Wołdymyr Zełenski opublikował nagranie, z którego wynikało, że ukraińskie wojsko wyzwoliło spod rosyjskiej okupacji tę wieś w obwodzie donieckim, 150 km na wschód od Zaporoża.

Ekspert ds. wojskowości Ołeksandr Kowałenko wyjaśnił portalowi RBK-Ukraina, że Staromajorske ma istotne znaczenie, ponieważ za nim znajduje się miejscowość Staromłyniwka, która jest bazą wypadową rosyjskich wojsk. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj