Dolnośląskie: Osiem osób z zarzutami ws. nielegalnego składowania odpadów

fot: youtube

Ośmiu osobom postawiła wrocławska prokuratura zarzuty dotyczące nielegalnego składowania odpadów w gminie Wołów. Dwie osoby, podejrzane o kierowanie tym procederem, został aresztowane na trzy miesiące.

Zatrzymania w tej sprawie to efekt wspólnej akcji policji i inspektorów Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej WIOŚ we Wrocławiu. We wtorek służby te zatrzymały na terenie gminy Wołów nielegalny transporty odpadów, w tym niebezpiecznych. Wówczas poinformowano, że w tej sprawie zatrzymano pięć osób.

W czwartek rzecznika Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak poinformowała PAP, że łącznie zatrzymano w tej sprawie osiem osób. Wszystkim postawiono zarzuty dotyczące nielegalnego transportowania i składowaniem odpadów m.in. we Wrocławiu i powiecie wołowskim.

Według prokuratury, odpady były usuwane z terenu jednej z firm przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu i z terenu innej firmy w Rawiczu, a następnie przewożone do gminy Wołów. Tam wysypywano je do dołów w dwóch lokalizacja. „Po uprzednim zasypaniu warstwą ziemi i gruzu były składowane w sposób, który może zagrozić zdrowiu człowieka i spowodować obniżenie, jakości wody i powierzchni ziemi oraz spowodować zniszczenie w świecie roślinnym i zwierzęcym” – podała prok. Placzek-Grzelak.

Decyzją sądu, dwóch podejrzany o kierowanie tym procederem – Krystian P. i Paweł P., zostali aresztowani na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj