Nowy sondaż – sprawdź wyniki

foto: Kancelaria Premiera

Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 37 proc. badanych, na KO – 29 proc., na Konfederację – 14 proc., na Lewicę – 9 proc., a na Polskę 2050 – 5 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

W sondażu Social Changes, zrealizowanym na zlecenie portalu wPolityce.pl, zapytano ankietowanych, na które ugrupowanie polityczne oddaliby głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę.

 

Jak czytamy, „chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 37 proc. badanych, co oznacza wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią falą naszych badań”. „Koalicja Obywatelska może liczyć na 29 proc. poparcia – bez zmian. Nie zmieniły się również notowania Konfederacji – 14 proc. Na Lewicę wskazało 9 proc., czyli również bez zmian. Także Polska 2050 zachowała swoje poparcie – 5 proc. Aż 3 punkty traci Polskie Stronnictwo Ludowe, na które wskazało zaledwie 2 proc. respondentów. Porozumienie i Kukiz’15 bez zmian – po 1 proc. poparcia” – podano.

 

Dodano, że gdyby PSL i Polska 2050 wystawiły wspólną listę, Trzecia Droga mogłaby liczyć na 5 proc. poparcia, a więc „poniżej progu dla koalicji, który wynosi 8 proc.”.

 

Z sondażu wynika również, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, udział w nich wzięłoby 67 proc. respondentów. Do urn nie poszłoby 26 proc. badanych. 7 proc. wskazało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

 

Badanie zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach 21-24 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1046 osób. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj