Żaryn: rzekomy masowy zakup worków na zwłoki przez polskie władze to kłamstwo


Rzekomy masowy zakup worków na zwłoki przez polskie władze to kłamstwo – napisał w piątkowym InfoAlercie na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

„Fałszywe tezy elementem dezinformacji przeciwko Polsce” – napisał w grafice dodanej do wpisów.

Sekretarz stanu w KPRM podał, że „w mediach społecznościowych kolportowane są fałszywe informacje o rzekomym masowym zakupie przez polskie władze worków na zwłoki”.

„To kłamstwo – wykorzystywane do realizowania działań dezinformacyjnych przeciwko Polsce” – zaznaczył.

Minister w KPRM wskazał, że tezy, iż Polska szykuje się do wojny z Białorusią i Rosją prezentują konta zajmujące się szerzeniem informacji bazowej. „Nieprawda staje się kanwą do kolportowania insynuacji pod adresem Polski” – dodał. „Przekaz w tym wątku uwiarygadnia kłamstwa dotyczące Polski” – stwierdził Żaryn w serii wpisów.

„Takie same działania widać od miesięcy w rosyjskiej propagandzie, która stale prezentuje Polskę jako kraj agresywny, który szykuje się do ataku na Rosję, Białoruś i Ukrainę” – zaznaczył.

„Jednocześnie kłamliwa informacja wykorzystywana jest także do wykazywania, że Polska kolejny raz staje się jedynie ślepym wykonawcą zleceń Ukrainy, na rzecz której ponosimy – tym razem – wydatki na worki na ciała zabitych żołnierzy” – wyjaśnił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Według niego obydwa wektory działań dezinformacyjnych wpisują się w sposób oddziaływania rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce.

„Kłamstwo jest dziś wykorzystywane do działań wymierzonych w interesy i bezpieczeństwo Polski” – ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Piątek to 520. dzień rosyjskiej napaści na Ukrainę. Agresja rozpoczęła się 24 lutego 2022 r.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj