Bochenek pyta stację o zatrzymanie przez służby byłego prezesa zarządu Fundacji TVN

fot. youtube.com

Rzecznik PiS Rafał Bochenek skierował do zarządu telewizji TVN i pracowników stacji pytania o zatrzymanie byłego prezesa zarządu Fundacji TVN Rafała Rz., który mógł dopuścić się oszukania Skarbu Państwa z tytułu uchylania się od płacenia podatku VAT.

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali trzy osoby podejrzane o pranie pieniędzy. Akcja służb została przeprowadzona w ramach jednego z wątków śledztwa, w którym występuje ponad 220 podejrzanych. Według śledczych grupa oszukała Skarb Państwa na ok. miliard złotych uchylając się od płacenia podatku VAT.

 

Jak podawały media, jednym z zatrzymanych jest Rafał Rz., były prezes zarządu Fundacji TVN.

 

Na konferencji zorganizowanej w sobotę przed siedzibą stacji TVN Bochenek mówił, że nie informuje ona o walce rządu PiS i obozu Zjednoczonej Prawicy z mafiami śmieciowymi i mafiami vatowskimi. Stwierdził też, że „z anten tej stacji” nie będzie można dowiedzieć się o szczegółach sprawy zatrzymania Rafała Rz. „To ciekawe, że TVN pomija te wątki, pomija tę sprawę, unika mówienia o tych kwestiach związanych z tymi nadużyciami” – powiedział rzecznik PiS.

 

„Znamienne jest to, i dzisiaj te kropki układają się w pewną całość, w pewien jeden spójny wizerunek, dlaczego tak bardzo obóz Zjednoczonej Prawicy jest atakowany przez różne środowiska, czy to przez Platformy Obywatelskiej w kontekście mafii śmieciowych, czy chociażby stację TVN, która atakuje w każdym możliwym temacie obóz Zjednoczonej Prawicy, a dzisiaj wychodzi na to, że – być może – stacja TVN, ta firma medialna, mogła mieć w tym jakiś interes” – dodał. „To jest pytanie, które stawiamy do zarządu telewizji TVN, do pracowników tej firmy medialnej, jak to się stało, że Rafał Rz. – wieloletni ich prominentny pracownik, nie szeregowy, prominentny pracownik Fundacji TVN wyłudził miliard złotych?” – pytał Bochenek.

 

Do sprawy odniosła się prezes Fundacji TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. „Fundacja TVN jest instytucją corocznie audytowaną, transparentną i działającą wg najwyższych standardów organizacji pożytku publicznego. Jak wynika z komunikatu CBŚP zatrzymanie Rafała Rz. nie jest związanie z działalnością Fundacji, a on sam od dawna już z nami nie współpracuje” – napisała w Kolenda-Zaleska piątek na Twitterze. (PAP)

 

autorzy: Grzegorz Bruszewski, Agnieszka Ziemska

 

gb/ agzi/ mok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj