Były nauczyciel Morawieckiego krytykował premiera, teraz chce kandydować do Sejmu z listy PO

yt

Marek Jędrychowski, były nauczyciel premiera Mateusza Morawieckiego krytykował szefa rządu, teraz idzie o krok dalej – zapisał się do PO i chce wystartować do Sejmu – napisał „Super Express”.

Marek Jędrychowski to nauczyciel z Wrocławia. W latach 80. uczył obecnego premiera wiedzy o społeczeństwie w IX Liceum Ogólnokształcącym. „Super Express” ustalił, że nauczyciel zapisał się do Platformy Obywatelskiej i z jej listy będzie kandydował do Sejmu.

„Były nauczyciel Mateusza Morawieckiego ma dość rządów premiera i jego rządu” – pisze dziennik. „Czas na zmianę władzy. Zdecydowałem się startować w wyborach, żeby pomóc w zwycięstwie nad PiS” – mówi „SE” Jędrychowski.

„Marek Jędrychowski przyznaje, że początkowo, tuż po wyborze Morawieckiego na stanowisko premiera, poczuł dumę. Później jednak coraz bardziej się wstydził za swojego ucznia” – pisze dziennik.

„Cenię wiedzę i kompetencje Marka Jędrychowskiego i jego pomysły na reformę oświaty” – mówi „SE” szef dolnośląskiej PO Michał Jaros. „Morawiecki jest jego dydaktyczną i pedagogiczną porażką. Jestem przekonany, że nie będzie musiał stawiać Mateusza do kąta, a zrobią to wyborcy” – dodaje. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj