Marta Zając-Ossowska wygrała konkurs na dyrektora generalnego wrocławskiego Zoo


Marta Zając-Ossowska wygrała międzynarodowy konkurs na dyrektora generalnego wrocławskiego Zoo. Zając-Ossowska do tej pory pełniła funkcję dyrektora wydziału edukacji we wrocławskim ogrodzie zoologicznym.

Dwuetapowy konkurs na dyrektora wrocławskiego ogrodu zoologicznego przeprowadziła międzynarodowa komisja składająca się z m.in. przyrodników z Polski, Niemiec i Czech – przekazał w piątek dyrektor wydziału komunikacji społecznej wrocławskiego magistratu Przemysław Gałecki.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że „wrocławskie Zoo osiągnęło wielki sukces i zdecydowanie wyprzedza w swoim rozwoju inne ogrody zoologiczne w Polsce. Nie może spocząć jednak na laurach, dlatego mam bardzo duże oczekiwania co do nowego dyrektora generalnego. Liczę na nowe projekty inwestycyjne i ciągły rozwój naszej placówki” – powiedział Sutryk.

Nowa dyrektor będzie odpowiedzialna przede wszystkim za nadzór nad hodowlą oraz programami ochrony zwierząt. „Cieszę się, że moja koncepcja rozwoju Zoo okazała się dla komisji konkursowej najciekawsza i warta realizacji. Objęcie tak ważnej funkcji jest zwieńczeniem 12 lat mojej pracy na rzecz tej prestiżowej organizacji” – powiedział Zając-Ossowska.

Marta Zając-Ossowska jest absolwentką zootechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym, ukończyła również podyplomowo studia managerskie i pedagogikę, a obecnie przygotowuje doktorat wdrożeniowy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od lat współpracuje z organizacjami zrzeszającymi ogrody zoologiczne m.in. jest członkinią EAZA Communication Committee, a także EAZA Education Committee. Od 2019 r. jest dyrektorem Wydziału Edukacji we wrocławskim Zoo.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj