Premier: wiele krajów nie wykonuje wyroków TSUE;. My naszą ojczyznę stawiamy na piedestale

Elżbieta Rafalska, Mateusz Morawiecki, Anna Zalewska

Wiele krajów nie wykonuje wyroków TSUE, Unia Europejska to nie jest superpaństwo, a przynajmniej nie dla nas; dla nas Unia Europejska to jest Europa ojczyzn i my naszą ojczyznę stawiamy na piedestale – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji prasowej w Gliwicach szef rządu był pytany o niewykonane przez Polskę wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. „Bardzo wiele krajów przez lata po prostu nie wykonuje wyroków TSUE, nie zgadza się z nimi. Unia Europejska to nie jest żadne superpaństwo, a przynajmniej nie jest superpaństwem dla nas. Dla nas Unia Europejska to jest Europa ojczyzn i my naszą ojczyznę stawiamy na piedestale. To jest dla nas najwyższa wartość” – oświadczył premier.

„Jak jakieś regulacje, choćby i TSUE, są najbardziej idiotyczne – takie jak np. nakaz zamknięcia części naszego systemu energetycznego, nakaz zamknięcia elektrowni i kopalni Turów – to owszem, my mówimy: nie” – mówił Morawiecki.

Przypomniał, że inne państwa, takie jak np. Francja, Hiszpania czy Grecja, również sprzeciwiają się niektórym wyrokom TSUE i to – jego zdaniem – „jest normalne w Unii Europejskiej”.

„Drodzy rodacy, nie dajmy się zapędzić w kozi róg, trzeba pilnować polskich interesów i machnąć ręką na to co inni wygadują o nas” – zaapelował szef rządu. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi, Marek Błoński

del/ mab/ mrr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj