Kładka nad Ślęzą połączyła dwa osiedla

pixabay.com

4 mln zł kosztowała budowa kładki nad rzeką Ślęzą we Wrocławiu, którą w weekend oddano do użytku. Inwestycja finansowana z Polskiego Ładu połączyła dwa osiedla – Muchobór Wielki z Muchoborem Małym.

30-metrowa kładka nad Ślęzą od Muchoboru Małego stanowi przedłużenie ul. Francuskiej, z kolei od Muchoboru Wielkiego – ul. Trawowej. Budowa przeprawy kosztowała 4 mln zł i został sfinansowana z Polskiego Ładu – poinformował w niedzielę wrocławski magistrat.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że w tym roku w mieście oddawane do użytku są zarówno duże inwestycje, o wartości kilkuset milionów, jaki i mniejsze – takie jak kładka nad Ślęzą. „One mają ogromne znaczenie dla m.in. codziennej komunikacji wrocławian” – powiedział Sutryk.

Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki, pokreślił z kolei, że kładka nad Ślęzą usprawni komunikację pomiędzy oboma Muchoborami. „Umożliwi też dostęp do terenów rekreacyjnych nad rzeką oraz do ogródków działkowych. W przyszłości połączy także planowane drogi rowerowe z już istniejącymi, tworząc nowy korytarz” – wskazał Tylkowski.

Sutryk dodał, że prace związane z budową ścieżek rowerowych i chodników od ulic Tramwajowej i Francuskiej rozpoczną się w sierpniu i we wrześniu.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj