Opublikowano zdjęcia uszkodzonego mostu kolejowego łączącego Krym z Ukrainą


Powiązany z ukraińskim wojskiem kanał na Telegramie Operatywnyj ZSU opublikował w poniedziałek zdjęcia mostu kolejowego, łączącego Krym z półwyspem Czonhar, który Siły Zbrojne Ukrainy poważnie uszkodziły w sobotę.

Most przebiega nad zatoką Sywasz, zwaną też Morzem Zgniłym i jest dla Rosjan ważnym szlakiem transportowym z okupowanego Krymu na będącą pod rosyjską kontrolą część obwodu chersońskiego.

O uszkodzeniu mostu ukraińskie wojsko informowało w sobotę, lecz dopiero w poniedziałek opublikowano zdjęcie, na którym widać skalę operacji: https://tinyurl.com/4utwc63h. Ataków dokonano przy pomocy pocisków manewrujących Storm Shadow.

W najnowszym opracowaniu amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) zaobserwował, że temat ten nie był opisywany przez rosyjskich „blogerów wojennych”, podczas gdy w czerwcu w przypadku ataku na ten sam obiekt wyrażali oburzenie i zaniepokojenie. Według analityków mogą oni zmieniać sposób relacjonowania wojny na bardziej przychylny wobec rosyjskiej propagandy w obawie przed karą ze strony Kremla. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj