Prognoza pogody na 2 i 3 sierpnia


Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą dominują niże z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi, Skandynawią oraz zachodnią Rosją wraz z układami frontów atmosferycznych. Jedynie krańce zachodnie oraz basen Morza Śródziemnego są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska jest na skraju niżu znad Skandynawii. Na krańcach wschodnich kraju zaznacza się jeszcze strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Jesteśmy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 992 hPa i będzie spadać.

W środę w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na wschodzie przelotny deszcz, a po południu od zachodu postępujące słabe opady jednostajnego deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 23 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 25 st. C na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 95 km/h.

W nocy na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i tu bez opadów; na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów deszczu. Na wybrzeżu burze. Na południowym zachodzie opady o natężeniu umiarkowanym i tu prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 15 mm. Prognozowana wysokość opadów w burzach do około 10 mm. Temperatura minimalna od 12 st. C w rejonach podgórskich Karpat, około 17 st. C na przeważającym obszarze, do 19 st. C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. W burzach porywy wiatru do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim i Pogórzu Karpackim do 70 km/h, w Karpatach do 100 km/h i w Sudetach do 120 km/h.

W czwartek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Na północy kraju, szczególnie w strefie nadmorskiej, burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C na zachodnim wybrzeżu i w rejonach podgórskich Karpat do 26 st. C w centrum i na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. W burzach i na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h i w Sudetach do 100 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W drugiej połowie nocy możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna około 18 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, południowy i południowo-wschodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj