Ukraina/ Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony: pamiętamy, że to Polska jako pierwsza zaoferowała nam karabin i chleb


Polskie państwo i naród stoją ramię w ramię z Ukrainą od pierwszej minuty sprawiedliwej wojny przeciwko rosyjskiej ciemności i moskiewskiemu okrucieństwu; dziękujemy za wszystko i pamiętamy, kto pierwszy zaoferował Ukrainie karabin i chleb! – napisał w środę na Twitterze sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) Ołeksij Daniłow.

„Ukraina i Polska są zjednoczone w swojej unii niezłomnych! Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, pocisk czy życzliwe słowo; za każdą kobietę i dziecko, którym Polacy udzielili schronienia w swoich domach w najstraszniejszych chwilach naszej historii. Łączą nas wspólna europejska historia, miliony więzów rodzinnych i przyjacielskich oraz jeden cel – zniszczenie moskiewskiego potwora, który zaatakował naszą i waszą wolność” – oświadczył Daniłow w komunikacie na Twitterze, opublikowanym w językach: polskim, ukraińskim i angielskim (https://tinyurl.com/hy7akxxh).

Polityk odniósł się również do sytuacji spornych w dwustronnych relacjach Warszawy i Kijowa. „Napięcia Wielkiej Wojny (Ukrainy z Rosją – PAP) czasami powodują emocjonalne działania i słowa, ale w naszej rodzinie jesteśmy niezależni (od czynników zewnętrznych – PAP) i możemy rozwiązać wszelkie nieporozumienia bez żadnej pomocy” – podkreślił szef RBNiO.

Daniłow także przypomniał, że to Polska była państwem, które jako pierwsze ofiarowało Ukrainie pomoc wojskową w początkowej fazie rosyjskiej agresji, rozpoczętej 24 lutego 2022 roku.

„Pierwszą partię broni po inwazji rosyjskiego państwa terrorystycznego (…) – moździerze, których tak bardzo potrzebujemy, przekazała nam Polska” – zaznaczył przedstawiciel władz w Kijowie. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj