PiS: Dzięki odpowiedniej polityce rządu PiS do Warszawy trafią dodatkowe środki w wysokości ponad 157 mln zł

fot. pl.freeimages.com

Dzięki odpowiedniej polityce rządu PiS do Warszawy trafią dodatkowe środki w wysokości ponad 157 mln zł – powiedział szef warszawskich struktur PiS Jarosław Krajewski.

„Pamiętajmy o tym, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera wszystkie samorządy w całej Polsce. Również największy samorząd jakim jest m.st. Warszawa” – przekazał poseł.

Wyjaśnił, że kwota ta jest związana z nowelizacją ustawy okołobudżetowej na 2023 rok. „To oznacza, że Warszawa otrzyma jeszcze w tym roku to wsparcie w kwocie ponad 157 mln zł.” – dodał.

Przypomniał, że w ubiegłym roku Warszawa, w ramach dodatkowego wsparcia ze strony rządu PiS, otrzymała ponad 850 mln zł. „Co oznacza, że łącznie te dodatkowe środki przeznaczone przez rząd dla Warszawy wyniosą ponad miliard złotych” – podkreślił.

„Warszawa otrzymała najwięcej, bo jest największym samorządem. Zdajemy sobie sprawę, że te środki są Warszawie potrzebne” – wyjaśnił.

Podkreślił, że Warszawa ma ogromny budżet na 2023 rok, który wynosi ponad 24 mld zł. „To są ogromne możliwości realizacji i przyspieszenia zarówno budowy metra jak i obwodnicy śródmiejskiej” – dodał. Wskazał, że środki dodatkowe, które miasto otrzyma mogą być przeznaczone na dowolny cel.

„Liczę na to, jako szef warszawskiego PiS, że te dodatkowe środki trafią na najbardziej potrzebne inwestycje i najbardziej potrzebne wydatki bieżące związane ze wsparciem warszawskiej edukacji, ochrony zdrowia oraz najpilniejszych potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców, a nie zostaną zmarnowane” – podkreślił.

Według danych zamieszczonych na Twitterze Warszawskiego PiS, dochody Warszawy w 2015 r. wynosiły 14,3 mld zł, a w 2022 r. 21,7 mld zł. Wzrosły o 51,7 proc.

„Dochody z CIT w Warszawie wyniosły w 2015 r. – 587 mln zł, a 2022 r. – blisko 1,4 mld zł. Daje to wzrost o 132,5 proc. Z kolei dochody z PIT w Warszawie w 2015 r. wyniosły blisko 43 mld, w 2022 r. – ponad 69 mld zł, co oznacza wzrost dochodów stolicy o 62,2 proc.” – podano na Twitterze. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj