Podkarpackie/ Śmiertelny wypadek na dk 19, tir spadł ze skarpy, kierowcę przygniotła naczepa pojazdu


49-letni kierowca tira zginął w wypadku na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Nowa Wieś w powiecie krośnieńskim. Samochód marki DAF spadł ze skarpy, a naczepa pojazdu przygniotła kabinę kierowcy.

Jak powiedział PAP Bartosz Wilk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do wypadku doszło około godziny 16 na drodze krajowej nr 19, poza terenem zabudowanym. Padał deszcz i było ślisko. „Na zakręcie drogi tir uderzył w bariery ochronne i spadł ze skarpy. Naczepa pojazdu przygniotła ciągnik” – powiedział Bartosz Wilk.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak powiedział PAP starszy aspirant Paweł Urbański, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, kierowca tira został wyciągnięty z kabiny, ale lekarz stwierdził zgon.

Ratownicy przeszukują wnętrze kabiny, żeby sprawdzić, czy ktoś jeszcze podróżował tirem na tureckich numerach rejestracyjnych, którym były przewożone części do maszyn rolniczych.

Droga krajowa nr 19 jest zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 22. Policjanci wyznaczyli objazdy dla samochodów osobowych, ciężarówki kierowane są na parkingi. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj