Sześciu nastolatków, w tym 12-latek, zatrzymanych za pobicie rówieśników


Za dotkliwe pobicie grupy rówieśników odpowie przed sądem rodzinnym sześciu nastolatków, w tym 12-latek, z Lubina na Dolnym Śląsku. Powodem agresji było niepowodzenie w rywalizacji sportowej.

Do zdarzenia, które zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu, doszło na boisku szkolnym przy ul. Kilińskiego w Lubinie – poinformowała w środę PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Lubinie asp. szt. Sylwia Serafin.

„Grupa młodzieży, po rozegranym meczu piłki nożnej zaatakowała swoich rówieśników. Kryminalni ustalili, że jeden ze sprawców zadzwonił po swoich kolegów, po to, aby pobić chłopców z drużyny przeciwnej. Powodem miało być to, że pokrzywdzeni nie chcieli rozegrać kolejnego meczu” – przekazała rzeczniczka.

Sprawcy przez kilka minut bili pięściami i kopali nastolatków z drużyny przeciwnej. Napastnicy uciekli po interwencji pracowników MOPS-u. Wkrótce potem sześciu chłopców w wieku od 12 do 16 lat zostało zatrzymanych przez policję. Trafili do policyjnej izby dziecka w Legnicy.

„Pięciu z nich funkcjonariusze doprowadzili do sądu. Z 12-latkiem policjanci przeprowadzili rozmowę profilaktyczno-ostrzegawczą w obecności rodziców i zgodnie z obowiązującymi przepisami materiały przekazali do sądu. Decyzją sądu pięciu nieletnich zostało, na czas prowadzonego postępowania, umieszczonych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych” – podała Serafin.

Policja wskazując na agresję wśród nieletnich apeluje do rodziców o rozmowy z dziećmi. „Przypominamy, że osoby nieletnie, które dokonują czynów karalnych, nie są bezkarne, a zachowanie uderzające w godność i prawa drugiego człowieka, czy stosowanie przemocy, będzie traktowane przez policjantów restrykcyjnie i stanowczo. Nie ma zgody i przyzwolenia na takie sytuacje” – podkreśliła rzeczniczka lubińskiej policji.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj