Małopolskie/ Kolizja pojazdu SG i busa z migrantami; w grupie jest 12 dzieci w wieku od 4 miesięcy do 17 lat

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

12 dzieci w wieku od 4 miesięcy do 17 lat jest w grupie 28 migrantów, którzy w czwartek późnym wieczorem po pościgu i kolizji na Zakopiance zostali ujęci przez Straż Graniczną. Według najnowszych informacji SG, w busie podróżowało 26 obywateli Turcji i 2 Afganistanu.

„Osoby te były poddane badaniom lekarskim, będą też przesłuchiwane, na miejscu w tej chwili są już obecni tłumacze” – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendanta KaOSG Dorota Kądziołka, dodając, że nadal trwają czynności potwierdzające tożsamość i obywatelstwo migrantów.

Cała grupa przebywa w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu. To 15 osób płci męskiej i 13 żeńskiej. Na razie straż nie informuje, jakie kolejne procedury zostaną podjęte w tej sprawie.

Do kolizji samochodu Straży Granicznej oraz busa z migrantami doszło w czwartek późnym wieczorem na Zakopiance w miejscowości Krzeczów (pow. myślenicki). Nikt z pasażerów busa, jak również strażników, nie ucierpiał w zdarzeniu. Jak przekazała w piątek rano mjr Dorota Kądziołka, ze wstępnych informacji wynika, że pobyt tych osób w Polsce, jak również przekroczenie granicy, były nielegalne.(PAP)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj