Prognoza pogody na 4 i 5 sierpnia


Jak informuje IMGW, Europa północna i Basen Morza Śródziemnego jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Włochami, pozostałe rejony Europy znajdują się w podwyższonym ciśnieniu. Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad południowej Szwecji w kierunku Finlandii. Na krańcach południowo-wschodnich zaznacza się strefa pofalowanego frontu, a na północy kraju oddziałuje front okluzji. Nad Polską utrzymuje się powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie rosło.

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, zwłaszcza na północnym zachodzie i Podkarpaciu. Na południowym wschodzie i na wybrzeżu burze, lokalnie z gradem. Na Pogórzu Karpackim oraz w burzach opady do 15 mm, w Bieszczadach podczas burz do 25 mm. Temperatura maksymalna na zachodzie i południu od 21 st. C do 25 st. C, na wschodzie od 24 st. C do 26 st. C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat około 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W burzach oraz w rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu przejściowo duże i możliwy przelotny deszcz. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie duże i miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie także burze, możliwy grad. Na obszarze od Śląska po Lubelszczyznę i Podkarpacie opady okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym i tam prognozowana suma opadów do 40 mm, miejscami na Śląsku do 60 mm. Temperatura minimalna na północy od 11 st. C do 15 st. C, na pozostałym obszarze od 14 st. C do 18 st. C. Na północnym zachodzie i w centrum wiatr słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W burzach oraz w rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, przejściowo o natężeniu umiarkowanym lub silnym, postępujące od południa. Prognozowana suma opadów 5 mm do 15 mm, miejscami do 25 mm. Najmniej opadów na krańcach zachodnich kraju. Na wschodzie miejscami burze, możliwy grad a suma opadów w obszarze występowania burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 21 st. C, na wschodzie od 23 st. C do 27 st. C, najcieplej na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu od 28 st. C do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz oraz w rejonach podgórskich Karpat porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Nad ranem możliwe opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże, chwilami większe przejaśnienia. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Suma opadów do 15 mm. Możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna około 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj