Kaczyński: Platforma mówi o bezpieczeństwie, a za ich czasów znikały jednostki wojskowe i posterunki policji


Platforma mówi coś o bezpieczeństwie, a za ich czasów znikały jednostki wojskowe i posterunki policji. W sumie ponad tysiąc – powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński w spocie opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych.

„Więc PO – reklamówki w ręce i do biegania. Bezpieczeństwo to dla was zbyt poważna sprawa” – dodał. Prezes PiS odniósł się w ten sposób do wydarzeń z sierpnia 2021 roku, kiedy poseł KO Franciszek Sterczewski próbował przekazać migrantom koczującym na granicy Polski z Białorusią reklamówkę z lekami.

Na nagraniu #POdoReklamówek pokazano też infografikę z której wynika, że w latach 2008-2015 zlikwidowano 629 baz wojskowych i 477 posterunków policji, a od 2015 r. utworzono 20 baz i 163 posterunki.

Prezes PiS podkreślił również, że za czasów PO, w 2015 roku na zbrojenia przeznaczano 37,5 mld zł, a obecnie 137 mld zł.

W spocie prezes PiS przypomniał też słowa lidera PO Donalda Tuska, który mówił o tym, że mur na granicy polsko-białoruskiej „nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat”. „Powiedzieć można wszystko. Ale liczą się czyny, a nie słowa” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Do tematu bezpieczeństwa odniósł się także w infografice pt. „Posterunki policji i bazy wojskowe zlikwidowane przez PO i odbudowane przez PiS”, opublikowanej w czwartek w mediach społecznościowych, premier Mateusz Morawiecki.

Z przedstawionej przez Morawieckiego infografiki wynika, że w okresie rządów PO-PSL w latach 2008-2015 zlikwidowano 629 baz wojskowych, a infografika dotycząca rządów PiS po 2015 roku wskazuje, że utworzono 163 posterunków policji i 20 baz wojskowych.

„Bezpieczeństwo według PO vs bezpieczeństwo według Prawo i Sprawiedliwość. Takie są fakty, których nie da się zakrzyczeć!” – napisał Mateusz Morawiecki.(PAP)

Autorki: Iwona Żurek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj