Premier Morawiecki: znakiem rozpoznawczym Tuska były bankructwa firm


Znakiem rozpoznawczym Tuska były bankructwa firm. Rząd Prawa i Sprawiedliwości działa zupełnie inaczej i widać to gołym okiem – powiedział premier Mateusz Morawiecki w filmie zamieszczonym w piątek w mediach społecznościowych. „Wierzymy w polską przedsiębiorczość i to przynosi efekty” – dodał.

Wypowiedź premiera ilustruje między innymi fragment nagrania z 10 maja 2012 r., gdy podczas specjalnego posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury jeden z pokrzywdzonych przedsiębiorców Dariusz Smukowski, mówił zebranym posłom o sytuacji swojego przedsiębiorstwa, które brało udział w pracach przy budowie infrastruktury na Euro 2012.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

„Wykonałem usługi transportowe. Wszystko się zgadza, mam dokumenty, faktury. Nie mam pieniędzy, co ja jestem winien? Stałem się przestępcą. Zapłaciłem podatki i zostałem z niczym. Zostałem z długami. Jestem 150 tys. złotych ludziom winien. Wstyd! Jestem goły i wesoły. Co ja mam teraz powiedzieć żonie i dzieciom” – mówił wówczas oburzony działaniami rządu PO-PSL przedsiębiorca.

Premier Morawiecki powiedział, że firmy otrzymujące wówczas zlecenia od administracji rządowej bankrutowały z powodu działań polityków PO. „A dzisiaj ci geniusze z Platformy będą usiłowali pouczać nas jak należy inwestować w gospodarkę” – powiedział premier.

W materiale zamieszczano także fragment wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego, który w wieczorze wyborczym w 2015 roku, mówił, że „nie ma pieniędzy” na realizację programu Zjednoczonej Prawicy.

„Polska dzisiaj jest liderem. To wszystko dzięki przedsiębiorcom, dzięki Polakom, dzięki ich pracowitości. Mamy jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych i jeden z najniższych poziomów bezrobocia. Tego bezrobocia, które w czasach Tuska wynosiło prawie 2,5 miliona ludzi. Wierzymy w polską przedsiębiorczość i to przynosi efekty” – podkreślił premier.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w piątek Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych „Strzelbud”. Firma wykonuje głównie roboty budowlano-remontowe polegające na budowie, przebudowie lub modernizacji dróg wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Spółka zajmuje się też całorocznym utrzymaniem dróg. Firma działa głównie na północy Polski. Premier określił tę firmę jako „wspaniały symbol polskiej przedsiębiorczości”.(PAP)

Autor: Michał Szukała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj