Synoptyk IMGW: wszędzie deszcz, groźne burze na południowym wschodzie kraju


To nie będzie spokojny dzień. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w sobotę. Najmocniej zagrzmi na południowym wschodzie kraju.

W sobotę w całym kraju będzie sporo chmur. Synoptycy prognozują najmniej opadów na północnym zachodzie, tam również możliwe przebłyski słońca.

Poza tym dużo deszczu. „Najsilniejsze opady będą występowały od Dolnego Śląska, przez Opolszczyznę, Śląsk po Małopolskę, a także na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego” – poinformowała PAP Małgorzata Tomczuk synoptyk z IMGW.

Także w górach opady będą intensywne. Porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

Zagrzmi przede wszystkim na południu i wschodzie. „Najgroźniejsze burze będą na południowym wschodzie kraju” – dodała Małgorzata Tomczuk.

Temperatura w centralnej części kraju wyniesie ok. 17-19 stopni Celsjusza. Na Śląsku 16., w terenach podgórskich Karpat około 19., nad morzem 18-20 stopni Celsjusza.

Cieplejsze będą krańce wschodnie, tam około 25-27 stopni Celsjusza. Na Zamojszczyźnie i krańcach wschodnich Podkarpacia nawet 29-30 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj