Witek: nasi konkurenci polityczni zaszczepiają wyborcom ślepą nienawiść


Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zarzuciła konkurentom politycznym, że – zamiast promować się na spotkaniach z wyborcami i prezentować swój program – atakują PiS. Na sobotnim spotkaniu w Starych Kupiskach (Podlaskie) mówiła o „ślepej nienawiści” zaszczepianej wyborcom.

Marszałek Witek spotkała się w sobotę w podłomżyńskich Starych Kupiskach z mieszkańcami gminy Łomża. Mówiła, że konkurenci polityczni PiS, na spotkaniach z ludźmi „zamiast się promować, atakują bez przerwy Prawo i Sprawiedliwość”.

„Ale to jest taki atak – powiedziałabym – bardzo ślepy, taka nienawiść wręcz fizyczna, którą próbują zaszczepić tym ludziom, którzy przychodzą właśnie na spotkania z tymi politykami” – powiedziała.

„Zastanawiałam się, jaki jest tego cel. Może się mylę, ale taka jest moja opinia. Chodzi chyba o to, by zaszczepić w tych ludzi, w tych wyborców, którzy są na takich spotkaniach jak to nasze dzisiejsze, właśnie tę ślepą nienawiść. Żeby ona w nich kwitła powoli i żeby powoli ich samych niszczyła. Bo nienawiść zawsze, powtarzam to często, niszczy nie tylko tego, który nienawidzi, ale także tego, przeciwko komu ta nienawiść jest kierowana” – powiedziała Witek.

„I kiedy zaszczepi się już taką nienawiść i ona zaczyna powoli kiełkować, to ludzie ogarnięci nienawiścią – czy oni myślą o czymś spokojnym, są szczęśliwi, są gotowi na jakieś działanie? Nie, oni już nie pytają o nic więcej. Oni są przesiąknięci wyłącznie nienawiścią i dlatego nie będą zadawać pytań +gdzie jest program, podyskutujmy na poważne tematy+” – mówiła marszałek Sejmu w Starych Kupiskach.

„I to co się udało PO, to że ludzie na spotkaniach rzadko kiedy pytają już o program PO. Bo wszyscy wiedzą, że Platforma tego programu dla Polaków nie ma” – dodała.

Późnym popołudniem Elżbieta Witek podczas swego pobytu w Podlaskiem spotka się też z mieszkańcami Sejn.(PAP)

autorzy: Sylwia Wieczeryńska, Robert Fiłończuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj