Białoruś/ Zdjęcie z prezydentem Polski uznane przez milicję za „propagandę działalności ekstremistycznej”

materiały prasowe

Zdjęcie prezydenta Polski Andrzeja Dudy i liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej zostało włączone przez białoruską milicję do materiałów sprawy o „propagowaniu działalności ekstremistycznej” przeciw działaczowi Dzianisowi Daszkiewiczowi – podało w poniedziałek Radio Swaboda.

W spisanym 31 lipca protokole milicji z Rohaczowa w obwodzie homelskim na wschodzie Ukrainy napisano, że działacz i redaktor strony internetowej Rohaczów Online, Dzianis Daszkiewicz od 11 czerwca do 17 lipca bieżącego roku „zamieścił produkcję informacyjną, która propaguje działalność ekstremistyczną”.

W spisie odnośnych materiałów znalazł się m.in. przedruk tekstu agencji Reutera „Prezydent Andrzej Duda przeprowadził konsultacje z premierem i szefem ministerstwa obrony”. Informację zilustrowano wspomnianym zdjęciem Dudy i Cichanouskiej na tle biało-czerwono-białej flagi, używanej m.in. przez uczestników antyrządowych protestów na Białorusi.

Daszkiewicz, który od roku mieszka w Polsce, powiedział Radiu Swaboda, że nie rozumie, jak prezydent Polski może „propagować działalność ekstremistyczną”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj