Francja/ Zatrzymano Niemca, podejrzanego o więzienie własnej żony

fot. materiały prasowe Policji

Zatrzymano Niemca, którego żonę francuska policja znalazła ze złamaniami zamkniętą w ich mieszkaniu w graniczącym z Niemcami mieście Forbach na północnym wschodzie Francji – podała w poniedziałek agencja AFP, powołując się na źródła policyjne. Kobieta twierdzi, że była więziona przez 12 lat.

53-letnię kobietę znaleziono nagą, niedożywioną, z ogoloną głową i złamaniami kończyn w sypialni, której wejście zabezpieczono metalowym drutem.

55-letni Niemiec został zatrzymany w nocy z niedzieli na poniedziałek i przebywa w areszcie w Metz we wschodniej Francji.

Radio RMC podało, że jego żona, która miała złamane „obie nogi i palce u dłoni”, została przewieziona do szpitala. Według źródeł policyjnych prawdopodobnie była torturowana.

Inne źródło policyjne podało, że kobiecie udało się zdobyć dostęp do telefonu i zadzwonić do niemieckiej policji, która powiadomiła francuskich kolegów.

Według doniesień, w mieszkaniu znaleziono zeszyt z notatkami mężczyzny, który zapisywał m.in., w jakich godzinach karmił swą ofiarę.

Niemiecki dziennik „Bildt” podał po rozmowach z sąsiadami, że słyszeli oni dobiegające z mieszkania krzyki, ale zatrzymany mężczyzna twierdził, iż żona ma raka i krzyczy z bólu. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj