Niemcy będą próby blokować strategiczne dla Polski inwestycje?


Mamy coraz więcej sygnałów, że już w najbliższych tygodniach będą próby blokowania strategicznych dla Polski inwestycji – napisał w sobotę na Twitterze wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Wiceszef resortu spraw zagranicznych w nagraniu opublikowanym na Twitterze przekazał, że już teraz pojawiają się sygnały z Niemiec, że „będą w najbliższym czasie, już w najbliższych tygodniach, próby blokowania ważnych dla Polski inwestycji”.

 

Wśród nich wymienił usprawnienie żeglugi na Odrze, rozbudowę portu w Świnoujściu, Centralny Port Komunikacyjny oraz elektrownię atomową.

 

„To będą blokowali różni tak zwani ekolodzy, aktywiści pod szczytnymi hasłami ochrony środowiska i to będziecie słyszeli w mediach. Tak naprawdę nie chodzi tu o żadną ekologię, nie chodzi o środowisko – chodzi o twardy biznes” – powiedział.

 

Jak ocenił, Niemcy zrobią wszystko, żeby blokować te inwestycje. „Zrobią wszystko, żeby zmienić rząd, który te inwestycje realizuje. Zmienić ten rząd na taki, który się z tych inwestycji wycofa i nie będzie już więcej robił Niemcom konkurencji” – dodał.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj