Premier podziękował prezydentowi za podpisanie nowelizacji o 800 plus

fot. youtube.com

Premier Mateusz Morawiecki podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za podpisanie nowelizacji podnoszącej świadczenie 500 plus do 800 zł. – Państwo jest jak jedna wielka rodzina, tam gdzie jest zgoda, tam jest też przyszłość – wskazał szef rządu.

Nagranie z udziałem premiera zamieszczono w poniedziałek na jego koncie na Twitterze.

„Dziękuję panu prezydentowi za podpis pod ustawą o 800 plus” – powiedział w krótkim filmiku Morawiecki.

Relacjonował, że kiedy patrzył na beztrosko bawiące się na rodzinnym pikniku w Tarczynie dzieci widział, że uśmiechy nie schodziły z ich twarzy. „Przypomniały mi się niedawne wydarzenia z Francji i pomyślałem, że to nie jest Europa, na którą patrzymy z zazdrością” – wskazał.

„Chcemy Polski, w której dzieci bawią się beztrosko na placach zabaw. Nie chcemy Europy, w której ludzie obcy nam kulturowo atakują z nożem. Nie chcemy przymusu przyjmowania tych ludzi wbrew woli Polaków. Nie chcemy Polski z różnymi niebezpieczeństwami” – powiedział szef rządu.

„Polityka, którą prowadzimy, działa i warto ją kontynuować, bo to jest polityka przyszłości. Polityka, która buduje mosty, czy pomosty między pokoleniami i za to jeszcze raz dziękuję prezydentowi. To dzięki tej współpracy wprowadziliśmy program rodzina 500 plus, teraz 800 plus” – wskazał.

Państwo, jak dodał, jest „jak jedna wielka rodzina, tam gdzie jest zgoda, tam jest też przyszłość”.

„Nasz rząd chce współpracować z panem prezydentem dla dobrej przyszłości najmłodszego pokolenia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tej wielkiej prospołecznej zmiany” – dodał premier.

Zmiana wysokości świadczenia nastąpi z urzędu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku. Wypłatę pierwszego wyższego świadczenia wychowawczego przewidziano do 29 lutego 2024 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj