Minister zdrowia w mocnych słowach podsumowała Tuska: bezpardonowo wykorzystuje pan tragedie kobiet do swojej kampanii wyborczej


Bezpardonowo wykorzystuje pan tragedie kobiet do swojej kampanii wyborczej – napisała we wtorek Katarzyna Sójka odnosząc się do wypowiedzi Donalda Tuska podczas wiecu partyjnego w Legionowie. Lider PO przytoczył tam słowa posłanki PiS dot. śmierci kobiet w czasie porodów.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przyjął rezygnację Adama Niedzielskiego z funkcji ministra zdrowia. Propozycję objęcia funkcji szefa MZ otrzymała od szefa rządu Katarzyna Sójka, lekarz i posłanka PiS.

„Ministra Niedzielskiego zastąpi Katarzyna Sójka. Nic o niej nie wiem, poza jednym. Ona w czerwcu – po tych tragediach w polskich szpitalach, po wypadkach śmiertelnych polskich kobiet, które zostały pozbawione opieki, bo Ziobro i Kaczyński mają jakąś obsesję na punkcie ciężarnych kobiet – powiedziała w studiu telewizyjnym, że +kobiety umierały, umierają i będą umierać+. To jest ich program, oni ją wyznaczyli na minister zdrowia” – powiedział podczas wiecu partyjnego w Legionowie (woj. mazowieckie) Donald Tusk.

Do wypowiedzi szefa Platformy Obywatelskiej odniosła się we wtorek w mediach społecznościowych Katarzyna Sójka.

„Panie Donald Tusk, po co Panu te manipulacje wyciętymi z kontekstu słowami? To Pan bezpardonowo wykorzystuje tragedie kobiet do swojej kampanii wyborczej. Nie jest to postawa godna mężczyzny” – napisał na Twitterze Sójka. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj