Prognoza pogody na 8 i 9 sierpnia


Jak informuje IMiGW nad północną Rosją pozostaje wyż, a nad Europę zachodnią i środkową obejmuje klin wyżu znad Atlantyku. Z kolei Półwysep Skandynawski jest w zasięgu aktywnego niżu i układu frontów atmosferycznych. Polska północna pozostaje jeszcze na skraju niżu znad Szwecji, a południowa znajduje się już w zasięgu klina wyżowego znad Atlantyku. Napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i rośnie.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z drobnym gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz nad morzem i na południu kraju do 10 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, przyrost pokrywy o około 5 cm. Temperatura maksymalna od 17 st.C do 20 st.C, chłodniej na Podhalu około 14 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na Pomorzu silny do 45 km/h, nad morzem silny i bardzo silny do 65 km/h, w porywach na ogół do 60 km/h, na Pomorzu do 80 km/h, a nad morzem do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h, po południu powoli słabnący, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy do 90 km/h, w Karpatach do 60 km/h. Podczas burz w głębi lądu porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na północy i zachodzie, przelotne opady deszczu. Nad morzem oraz początkowo na południu burze. Prognozowana wysokość opadu miejscami nad morzem oraz na krańcach południowo-zachodnich Dolnego Śląska do około 10 mm. Lokalnie w dolinach górskich możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 8 st.C na Suwalszczyźnie, około 11 st.C w centrum do 13 st.C na Podkarpaciu; w kotlinach górskich 7 st.C, 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach oraz podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z drobnym gradem. Prognozowana wysokość opadu podczas burz na wschodzie do 10 mm, na południu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C do 20 st.C, chłodniej na Podhalu około 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h. Podczas burz wiatr w porywach do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.Porywy wiatru w burzy do 60 km/h.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj