Liczba rannych w wybuchu w zakładzie przemysłowym pod Moskwą wzrosła do 45


Liczba rannych w wybuchu w zakładzie przemysłowym, produkującym m.in. celowniki i noktowizory, w mieście Sergijew Posad pod Moskwą, wzrosła do 45 – informuje w środę agencja Reutera za lokalnymi władzami. Wstępnie podawano liczbę 16 rannych, inne źródła mówiły o 25 poszkodowanych.

Do eksplozji doszło w magazynie Zagorskich Zakładów Optyczno-Mechanicznych, w którym składowane były materiały wybuchowe. Według rosyjskich mediów, na które powołuje się Radio Swoboda, doszło do niej w innym magazynie, w którym nie powinny znajdować się materiały pirotechniczne.

Zakłady w Sergijew Posadzie (w czasach ZSRR – Zagorsk), to jedno z najstarszych przedsiębiorstw z branży optycznej w Rosji. Wśród jego klientów znajdują się rosyjskie służby bezpieczeństwa. Zakład produkuje m.in. sprzęt wojskowy, w tym celowniki noktowizyjne do czołgów; w czerwcu ubiegłego roku wybuchł w nim poważny pożar – przekazało Radio Swoboda.

Na rosyjskim koncie na Telegramie Baza opublikowano nagrania, ukazujące ogromną kolumnę dymu unoszącą się nad miastem (https://t.me/bazabazon/20288).

W ostatnich tygodniach i miesiącach w Moskwie i w okolicznych miejscowościach doszło do wielu ataków ukraińskich bezzałogowców. Rosjanie uważają, że są to ukraińskie operacje związane z trwającą wojną Rosji przeciwko Ukrainie. Rosyjskie siły powietrzne poinformowały, że w nocy z wtorku na środę zestrzeliły dwa drony zmierzające na Moskwę.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj