Premier: wspieramy sport, bo sukcesy naszych sportowców rozsławiają Polskę na całym świecie


Wspieramy sport, bo sukcesy polskich sportowców są naszą wizytówką; to rozsławianie imienia Polski na całym świecie – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas relacji na żywo w mediach społecznościowych. Dodał, że rządowe inwestycje w infrastrukturę sportową nie mają precedensu.

Szef rządu we wtorek zapowiedział, że w czasie kampanii wyborczej na swoim profilu na Facebooku będzie robił codzienne podsumowania na żywo.

W środowym nagraniu premier poruszył temat sukcesów polskich sportowców. Podkreślił, że jest „zapalonym” kibicem piłki nożnej. Nawiązał do wygranej piłkarzy Rakowa Częstochowa, którzy we wtorek pokonali u siebie cypryjski Aris Limassol w meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

„Bardzo się cieszę z tego rezultatu, jest to bardzo dobry prognostyk na kolejny mecz. Kibicuję wszystkim czterem naszym drużynom, które grają w europejskich pucharach, szeroko rozumianych. (…) Trzymam też kciuki za Legię Warszawa, za Lecha Poznań, za Pogoń Szczecin” – podkreślił szef rządu.

Jak dodał, „polska piłka radzi sobie coraz lepiej i wszyscy jej kibicujemy”. „Wspieramy sport, bo sukcesy polskich sportowców są naszą wizytówką. To jest duma z naszego sportu, to rozsławianie imienia Polski, polskich sportowców na całym świecie, w całej Europie. Mi na tym cholernie zależy” – stwierdził premier.

„Stąd te wielkie inwestycje w infrastrukturę sportową, absolutnie bez precedensu” – wskazał. „Wierzę, że stąd się zaczynają nasze sukcesy” – dodał.

Premier nawiązał także do słów niemieckiego polityka, szefa grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w PE Manfreda Webera, który w wywiadzie dla telewizji ZDF mówił o „zwalczaniu” PiS-u. Zapytał internautów, czy „mamy się zgodzić na to, żeby niemieccy politycy ingerowali w nasze wybory”. „My w historii Polski jesteśmy bardzo wrażliwi na to, żeby ktoś inny tutaj nam mieszał w nasze wybory, szeroko rozumiane nasze wybory” – powiedział premier.

Ponadto szef rządu przypomniał, że „do najważniejszych wyborów od ’89 roku zostało 67 dni”. „Czy te 67 dni coś wam przypomina?” – pytał.

„67 dni przypomina o podniesionym przez Donalda Tuska wieku emerytalnym do 67 roku życia” – dodał Morawiecki.

Podkreślił, że „zmuszanie Polaków do pracy do 67 roku życia było i jest pewnego rodzaju negatywną wizytówką Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej”.

Premier zaznaczył, że obecny rząd przywrócił poprzedni wiek emerytalny (60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn). „Zrobiliśmy to zgodnie z naszymi wcześniejszymi obietnicami, ponieważ uważamy, że wiarygodność jest sensem polityki” – powiedział.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj