Prognoza pogody na 9 i 10 sierpnia


Jak informuje IMiGW, Europa Północna i częściowo Centralna znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska jest na skraju niżu znad południowej Szwecji. Z zachodu na wschód kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosnąć.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami burze, lokalnie z gradem, głównie nad morzem i w południowo-wschodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st.C na północy i w rejonach podgórskich do 22 st.C na południowym wschodzie, chłodniej na Podhalu około 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem dość silny w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach oraz podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie i wschodzie zanikające burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz do około 15 mm. Lokalnie w dolinach górskich oraz na północnym wschodzie możliwe krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 8 st.C miejscami na północy i w rejonach podgórskich, około 11 st.C w centrum do 13 st.C na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie słaby, na północy okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Podczas burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie na wybrzeżu i południowym wschodzie, przelotne opady deszczu. Na krańcach południowo-wschodnich możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17 st.C nad morzem do 19 st.C, 21 st.C w głębi lądu; nieco chłodniej na Podhalu około 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, przeważnie południowo-zachodni i zachodni, tylko na południu i południowym wschodzie północny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i możliwa słaba burza. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Porywy wiatru w burzy do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st.C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj