Prokuratura otrzymała z Włoch materiały ze śledztwa ws. śmierci wójta Jaworza

fot:youtube

Bielska prokuratura okręgowa otrzymała od włoskich śledczych materiały z tamtejszego postępowania w sprawie śmierci w maju na Sardynii wójta Jaworza. Jej rzecznik – prokurator Agnieszka Michulec, powiedziała w środę PAP, że trwa obecnie tłumaczenie dokumentów na język polski.

Śledczy z Bielska-Białej, którzy prowadzą w sprawie śmierci samorządowca własne postępowanie, przesłali na przełomie czerwca i lipca na Sardynię, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia, Europejski Nakaz Dochodzeniowy (END). Na tej podstawie Włosi przesłali materiały.

„Materiały z wykonania END wpłynęły. Obecnie trwa ich tłumaczenie” – oznajmiła prokurator Michulec.

PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że wstępne analizy nadesłanych materiałów wskazują, iż przekazane dokumenty nie są kompletne. Części brakuje.

Wójt Jaworza, gminy położonej koło Bielska-Białej, Radosław Ostałkiewicz przebywał służbowo na Sardynii. W nocy z 8 na 9 maja wypadł z okna hotelu. Poniósł śmierć na miejscu. Miejscowa policja ustaliła, że był to wypadek. Przeprowadzona we Włoszech sekcja zwłok potwierdziła, iż przyczyną śmierci był upadek z okna.

Sprawę badają Włosi. Osobne śledztwo wszczęła też bielska prokuratura. Jest prowadzone w kierunku przestępstwa z art. 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledczy nie udzielają informacji o szczegółach śledztwa. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj